Najlepsze przekąski na przyrost masy mięśniowej

Jeśli Twoim celem jest przyrost masy mięśniowej, do diety można wprowadzić szereg wysokobiałkowych przekąsek, które pomogą w realizacji tego zadania. Strategiom żywieniowym musi jednak towarzyszyć odpowiednia aktywność fizyczna. Jeśli mięśnie nie otrzymają dobrego bodźca, nie będą rosły.

Warto zauważyć, że jednym z najważniejszych punktów w procesie budowania mięśni jest konieczność przyjmowania nadwyżki kalorycznej. Można to osiągnąć poprzez włączenie do diety pokarmów wysokokalorycznych. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ przekroczenie dziennej nadwyżki kalorycznej o 500 kalorii spowoduje duży przyrost masy tłuszczowej, co zazwyczaj nie leży w naszym interesie.

Oto najlepsze przekąski, które możesz wprowadzić do swojej diety, aby nabrać masy mięśniowej.

Batony proteinowe

Przemysł spożywczy zaczął oferować wiele batonów proteinowych w różnych smakach, których jakość jest więcej niż zadowalająca. Zapewniają one składniki odżywcze o wysokiej wartości, tj. zawierające wszystkie niezbędne aminokwasy i charakteryzujące się dobrą strawnością. Są one potrzebne do aktywacji anabolicznych szlaków metabolizmu, a tym samym do utrwalenia przyrostu beztłuszczowej tkanki.

Orzechy i suszone owoce

Orzechy są w stanie dostarczyć białka, choć nie jest ono tak wysokiej jakości jak w przypadku pokarmów zwierzęcych. Zawierają one jednak inne składniki odżywcze Wśród nich można wyróżnić kwasy tłuszczowe, zwłaszcza te z serii omega 3. Pod tym względem wyróżniają się orzechy włoskie. Są to składniki odżywcze, które chronią organizm przed stanami zapalnymi. Wykazano również, że chronią one mięśnie przed katabolizmem. Te przekąski szczególnie cenią sobie hokeiści, z którymi przeprowadzono wywiad w portalu sportowym e-hokej.pl. Zawodni ci stwierdzili, że po treningu, lub meczu regularnie spożywają orzechy i suszone owoce.

Jakby tego było mało, orzechy są źródłem pewnych niezbędnych minerałów, które biorą udział w wielu procesach regulacji hormonalnej. Jednym z takich przykładów jest cynk. Mówimy tu o związku, który bierze udział w syntezie testosteronu na poziomie jąder u mężczyzn. Hormon ten ma kluczowe znaczenie dla utrwalenia przyrostów siły i masy.

Produkty mleczne

Produkty mleczne mogą być bardzo wartościowymi przekąskami w kontekście wysokokalorycznej i wysokobiałkowej diety ukierunkowanej na przyrost masy mięśniowej. Zawierają dużą ilość wysokiej jakości białka, a także dużo kalorii pochodzących z tłuszczu.

W tej grupie można wybierać spośród szerokiej gamy produktów spożywczych. Jogurty greckie doskonale nadają się na przykład na przekąski. Nawet szklanka pełnotłustego mleka przed snem może wspomóc przyrost masy mięśniowej. Ponadto w prawie wszystkich supermarketach dostępne są sery i jogurty wzbogacone w białko, które spełniają wymagania sportowców.