4 dyscypliny sportowe o których mało kto słyszał

Piłkę nożną czy siatkówkę zna chyba każdy.

Istnieją jednak na świecie sporty mniej popularne, o których słyszał mało kto. Oto kilka z nich.

Dart

Szerzej znany jako gra w rzutki. Kojarzony raczej z grą barową czy z dziecięcych przyjęć urodzinowych, dart ma rzeszę swoich zagorzałych fanów. Rodzajów gry jest wiele, ale główny cel to trafienie specjalnymi rzutkami, nazywanymi też lotkami, w tarczę. Organizowane są liczne zawody lokalne jak i mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

Tutaj więcej informacji o tym jakim sportem jest dart.

Szachy podwodne

Zasady tej gry podobne są do szachów tradycyjnych z tą różnicą, że zawodnicy rozgrywają każdą szachową partię pod wodą. Gra jest też zdecydowanie bardziej emocjonująca.

Każdy z zawodników nie może się wynurzyć na powierzchnię by zaczerpnąć powietrza, zanim nie wykona swojego ruchu. Polska może się pochwalić mistrzem świata w tej dyscyplinie. Michał Mazurkiewicz 25 sierpnia 2022 roku wygrał Mistrzostwa Świata w Szachach Podwodnych na Olimpiadzie Sportów Umysłowych w Londynie.

Toczenie sera

Wyścig odbywa się co roku od ponad 200 lat w angielskiej wiosce Brockworth. Uczestnicy zbiegają ze stromego wzgórza w pogoni za okrągłym 3-kilogramowym serem. Zwycięzcą zostaje pierwsza osoba, która zbiegnie na sam dół i schwyta tenże ser.

Ultimate frisbee

Gra drużynowa, której celem jest przechwycenie latającego dysku w strefie punktowej przeciwnika. Co ciekawe, jest to gra bezkontaktowa, zawodnicy nie są nadzorowani przez sędziów i każdy z nich odpowiedzialny jest za przestrzeganie zasad i grę fair play. W Polsce obecnie zarejestrowanych jest aż 78 klubów ultimate frisbee. Posiadamy także własną reprezentację narodową w tej dyscyplinie.