Porady dla osób uczących się tańca

Taniec jest uważany za jedną z najtrudniejszych form sztuki sportowej i ma wiele wyróżnień.  Elastyczność, umiejętności, sprawność, bezpieczeństwo i satysfakcja to rzeczy, które na pewno uzyskasz ze swojego tanecznego doświadczenia, bez względu na wiek, w którym zacząłeś tańczyć.

Buty

Buty odgrywają ważną rolę w tańcu.  Istnieje szeroka gama butów, z których możesz wybierać.  Niech sami instruktorzy tańca doradzą Ci najlepsze buty, bo wiedzą, które z nich są wygodne dla Twoich stóp podczas tańca.  Skakanie, skakanie, piruetowanie, ślizganie się i poruszanie stopami w rytmie mają duży wpływ na stopy, kostki i łydki.  Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modnych i stylowych butów, które mogą również pomóc chronić Twoje stopy.

Rozgrzewka

Zapewnij trochę więcej czasu na rozgrzewkę przed tańcem.  Upewnij się, że przybędziesz na lekcje tańca nieco wcześniej, aby móc najpierw zrobić rozgrzewkę.  Przed tańcem konieczne jest rozciąganie i ćwiczenia, aby uniknąć ewentualnych kontuzji.  Zaleca się również noszenie bluzy podczas rozgrzewki, aby pomóc ciału utrzymać ciepło.

Stan

Ważna jest również kondycja organizmu.  Istnieje kilka programów, które uczą wytrzymałości układu krążenia, elastyczności i wszechstronności oraz treningu siły mięśni.  Jeśli chcesz zredukować wagę poprzez taniec, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Ponadto zadbaj o odpowiednią dietę. Tutaj możesz sprawdzić popularne diety. Ma to na celu upewnienie się, że nie przesadzasz;  i aby pomóc Ci utrzymać tempo odpowiednie dla Twojego stanu zdrowia.

Rozciąganie

Zrób trochę rozciągania przed i po sesjach.  Spróbuj rozciągnąć się na tyle, by poczuć ciągnięcie, a nie ból.  Spróbuj trzymać każdy odcinek przez 30 do 60 sekund.  Rozciąganie mięśni pomoże poprawić i zwiększyć elastyczność.

Technika i postawa

Według National Dance Association posiadanie odpowiedniej techniki odgrywa ważną rolę w unikaniu i eliminowaniu ewentualnych kontuzji w tańcu.  Technika to metoda, którą należy przestrzegać, wykonując właściwie określone ruchy taneczne.  Jeśli jesteś początkujący, poszukaj zajęć, które oferują podstawy i właściwą technikę tańca.  Wiele ruchów tanecznych wymaga frekwencji, jest to forma tańca, w której kolana i palce u nóg są skierowane na drugą stronę ciała.  Ten rodzaj ruchu tanecznego nie powinien być wymuszony i powinien być wykonywany w sposób naturalny.

Uraz

Jeśli doświadczysz tańca, będziesz od niego uzależniony.  Jeśli masz bakcyla tańca, przyzwyczaj się do zakwasów i szarpnięć, które poczujesz sporadycznie. Pamiętaj o akronimie RICE: Odpoczynek, lód, kompresja i elewacja.  Ta metoda pomoże w procesie szybkiego gojenia.  Pamiętaj, aby zażywać leki przeciwbólowe, takie jak Ibuprofen, które mogą pomóc zmniejszyć ból i wyeliminować stany zapalne.  Poszukaj pomocy medycznej, jeśli te leki nie działają lub jeśli objawy nadal się utrzymują.  Zawsze pamiętaj, że jeśli jesteś wyczerpany, nie tańcz, ponieważ może to spowodować kontuzje.

Dzieci

Dla dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne pamiętaj o zatrudnieniu rzetelnego i profesjonalnego instruktora tańca.  Kości dziecka wciąż się rozwijają i powinny być odpowiednio przeszkolone, aby uniknąć urazów.